Nowa drukarka cz. 5

2020-02-18

Nowa drukarka cz. 5

Następny dzień : montaż głowic drukujących. Miałem wybór ale postawiłem na głowice Konica-Minolta.
To głowice do szybkiego druku UV, a jednocześnie drukujące z niebywałą precyzja bo 6 pl robi na prawdę wrażenie.

Duża drukarka a druk jest tak idealny jak z bardzo dobrej drukarki stołowej. Drukarka potrafi drukować np. na banerach czy foliach z prędkością 90 m2 na godzinę i nie jest to tylko parametr podawany przez producenta ( a oni zawsze zawyżają prędkości podobnie jak producenci samochodów zaniżają spalanie ) ale sprawdziliśmy to w praktyce.

Wszyscy gapiliśmy się jak drukowała z niedowierzaniem jak można tak szybko drukować i zachować tak niebywałą jakość. W naszej firmie mamy kilka drukarek wielkoformatowych. Mamy niezniszczalne Rolandy małe wołki robocze, które może nie są demonami prędkości ale drukują perfekcyjnie.
Mamy Gandiinovation Jeti czyli naszego dużego woła roboczego, który mimo tego , ze nie jest najmłodszą drukarką swoją robotę wykonuje tak jak by dopiero zjechał z linii produkcyjnej. Jest to drukarka do banerów i siatek Mesh. Ponadto drukarkę płaską UV, która może nie ma zbyt dużego stołu roboczego ale cały czas zadziwia wszystkich jakością wydruku i łatwością obsługi i jej młodszego brata cudo japońskiej techniki Mimaki UCJV300-160 nazwa długa ale każda litera i cyferka coś znaczy.

Obie te drukarki jak wspomniałem drukują atramentami UV utwardzanymi za pomocą ledów. Co jest ważne bo nie nie podgrzewają drukowanych mediów i można drukować na prawdę delikatne materiały.

A do wykończenia tych wszystkich druków , druczków i nie wiem jak bardziej zdrobnić mamy kilka urządzeń i praktycznie każde z innego kraju pochodzenia. I znowu świadczy to o naszej otwartości a nowinki z całego globu naszego.

Kongsberg jak patrzę jak tnie, biguje czy frezuje mówię sobie , że to niemożliwe. takie cudeńka wychodzą spod jego narzędzi. Nie sprawdzałem tylko czy czasem krawatów nie wiąże bo nie noszę ale wycina w PVC, plexi, dibondzie, sklejce, kartonie, papierze, folii dowolne kształty, krótko mówiąc można wydrukować coś na dowolnym materiale a nasz norweski Kongsberg wytnie wszystko po obrysie jak sobie zażyczymy.

Następne urządzenie to laminator Seal 62pro. Amerykański znaczy z USA , bo Amerykanie też potrafią robić precyzyjne maszyny. Laminator zabezpiecza wydruki pokrywając bezbarwnym laminatem przed uszkodzeniem mechanicznymi i promieniowaniem UV. Drugim amerykańskim wynalazkiem , którego nikt nie potrafi podrobić jest zgrzewarka klinowa firmy Miller. służy do zgrzewania banerów, plandek i siatek Mesh.

No dobra ale się rozpisałem ale musiałem wspomnieć o innych drukarkach i urządzeniach a nie tylko o nowościach, jeszcze tylko jedno na którym się nie znam bo do tego potrzeba zręcznych paluszków a mianowicie maszyna do szycia Juki dwuigłowa stebnówka. Niezrównana przy obrabianiu materiałów tekstylnych. A najważniejsze do wszywania kederu w back-litach.

zapytaj o wycenę:   +48 61 662 14 30  /  druk@creator.com.pl
pfr
Copyright © 2020 Creator